Hukuk Fakültesinde Bir Şekilde Mutlu Olmak ,

Kitabın Künyesi:

Yazar: Kathryne M. Young

Çeviri: Mehmet Kocaoğlu – Begüm Kaya

Çeviri Editörü: Mehmet Kocaoğlu

ISBN: 978-605-70182-4-3

Yayın Tarihi: Mart 2021

Baskı Sayısı: 1

Ebat: 13,5 x 21

Sayfa Sayısı: 383

230.00 184.00

Hukuk Fakültesinde Bir Şekilde Mutlu Olmak akıllıca kaleme alınmış, ilginç ve kolayca okunabilir bir kitap. Young, kendi gözlem ve deneyimlerini, çalışma sonuçlarını ve hukuk fakülteleriyle ilgili yapılan en son sosyolojik araştırmaları birleştirerek, hukuk fakültesinde hayatta kalma hakkında yazılmış diğer kitaplardan çok farklı bir bakış açısı sunuyor. Yazar, okurlarının büyük hukuk bürolarında çalışıp başarılı olmaları gerektiğini varsaymak yerine hukuk fakültesine kendi özel koşullarıyla nasıl yaklaşmaları gerektiğini ve tamamen yeni bir tür hukuk fakültesi deneyimi yaratmak için baskıcı beklentilerin ve geleneksel bilgeliğin tekdüzeliğini nasıl değiştirilebileceklerini öğretmektedir.

Young, hukuk fakültesinin günlük ve görünüşte hiç bitmeyecekmiş gibi duran sorunlarıyla yüzleşirken okuyucularına odaklanma, mutluluk ve bir amaçları olduğu hissini bulmaları için pratik araçlar sağlamaktadır. Sıcaklık, gerçekçilik ve keskin bir mizahla dolu bu kitap, hukuk öğrencilerini hukuk fakültesinde geçirecekleri yıllar boyunca başarılı olmak için çok ihtiyaç duyacakları bilgelikle donatmaktadır.

Bu kitap hâlihazırda hukuk okuyan öğrenciler, hukuk okumayı düşünenler ve hukuk öğrencilerinin hayatlarını daha iyi hale getirmeyi önemseyen herkes için vazgeçilmez bir rehberdir.