Siyaset Felsefesine Giriş

Kitabın Künyesi:

Yazar: Jonathan Wolff

Çeviren: Fahri Bakırcı

ISBN: 978-605-70861-1-2

Yayın Tarihi: Ekim 2021

Baskı Sayısı: 1. Baskı

Ebat: 16 x 24

Sayfa Sayısı: 248

233.00 209.70

Kitap Hakkında:

Devlet olmasaydı hayat nasıl olurdu? Devleti meşru kılan nedir? Kim yönetmeli? Vatandaş ne kadar özgürlüğe sahip olmalıdır? Mülkiyet nasıl adil bir şekilde dağıtılmalıdır?

Bu kitap, siyaset felsefesinde yer alan temel sorunları ve bu sorunlara yanıt vermeye yönelik geçmişteki çabaları değerlendirmektedir. Jonathan Wolff; diğer filozofların yanı sıra Platon, Hobbes, Locke, Rousseau, Mill, Marx ve Rawls’ın eserleri ile filozoflar arasındaki tartışmaların nasıl geliştiğini incelemekte ve bu kışkırtıcı sorulara olası cevaplar aramaktadır. Wolff, konuyu bir dizi kalıcı ve zamansız soru aracılığıyla araştırmakta, en etkili cevapları keşfetmek ve siyaset felsefesinin çağdaş meseleleri anlamak için yüzyıllar ve binyılları arşınlamaktadır. Kitabın son bölümü, ırk, cinsel yönelim, engelli çokkültürlülüğü ve küresel adalet hakkındaki kuramsallaştırmada yeni gelişmelere ayrılmaktadır.

Siyaset felsefesindeki temel sorulara ilişkin merak uyandıran bu kitap; açıklık ve konuşma tarzını birleştiren yapısıyla siyaset felsefesine ideal bir giriş kitabı olmaktadır.