Richard Susskind

yazar-img

Yazar İletişim

Özgeçmiş

Richard Susskind, İngiliz yazar, konuşmacı, uluslararası şirketlere ve hükümetlere tavsiyelerde bulunan bağımsız bir danışmandır.

Susskind, Glasgow Üniversitesinde hukuk okuduktan sonra hukuk ve bilgisayarlar üzerine doktora derecesini Balliol College, Oxford’dan almaya hak kazanmıştır.

Susskind alanında uzman bir konuşmacı olarak kırktan fazla ülkeye davet edilmiş, yüz yüze veya online olmak üzere 250 binden fazla kişiye konuşmaları ile ulaşmıştır.

Susskind, İngiltere ve Galler Yüksek Mahkemesi Başkanına bilgi teknolojileri konusunda danışmanlık yapmakta; Oxford Üniversitesi ile Glasgow’daki Strathclyde Üniversitesi ve Londradaki Gresham College’de profesörlük görevini sürdürmekte ve Bilgisayar ve Hukuk Topluluğunun (Society for Computers and Law) başkanlığı görevini icra etmektedir. Bugüne kadar çok sayıda monografi yayınlamış olan Susskind, aynı zamanda The Times gazetesinde köşe yazarlığı yapmaktadır.

Susskind 1980’lerden itibaren çalışmalarını teknoloji ve hukuk üzerine yoğunlaştırmıştır. Yazarın teknoloji, hukuk ve mesleklerin geleceği üzerine kaleme aldığı bir kısım kitapları şunlardır: Expert Systems in Law”, “Latent Damage Law – The Expert System”, “Essays on Law and Artificial Intelligence”, “The Future of Law”, “Transforming the Law”, “The End of Lawyers?”, “Tomorrow’s Lawyers: An Introduction to Your Future”, “The Future of the Professions: How Technology Will Transform the Work of Human Experts.

Kitapları