Simon Blackburn

yazar-img

Yazar İletişim

Özgeçmiş

Simon Blackburn, İngiliz akademisyen ve felsefecidir.

Blackburn felsefe alanında lisans diplomasını (Trinity College) ve doktora derecesini (Churchill College) İngiltere’nin en saygın Üniversitelerinden olan Cambridge Üniversitesinden almıştır.

İngiliz Akademisi tarafından ödüle layık görülen Blackburn, meta-etik alanındaki çalışmaları ile öne çıkan bir akademisyen ve felsefecidir. Felsefeyi popüler hale getirmek için yaptığı çalışmalar Blackburn’e hatırı sayılır bir dinleyici kitlesi kazandırmıştır. Blackburn kariyeri süresince Oxford Üniversitesi, Cambridge Üniversitesi ve Kuzey Carolina Üniversitesi gibi pek çok saygın üniversitede dersler vermiştir.

Aristo Topluluğu’nun (Aristotelian Society) başkanlığını yürütmüş olan Yazar, İngiliz Akademisi’nin (British Academy) bir üyesi olması yanında Amerikam Sanat ve Bilimler Akademisi’nin (American Academy of Arts & Sciences)  de onursal üyesidir.

Felsefe alanında önemli eserler üretmiş Yazarın bir kısım eseri şöyledir: “Reason and Prediction”, “Essays in Quasi-realism”, “The Oxford Dictionary of Philosophy”, “How to read Hume” “Ethics: A Very Short Introduction”.

Kitapları